Dakikalar İçinde Felsefe / Anında Açıklanan 200 Temel Kavram pdf oku indir

tarafından
15
Dakikalar İçinde Felsefe / Anında Açıklanan 200 Temel Kavram pdf oku indir

YAŞADIĞIMIZ DÜNYAYI
ANLAMLANDIRMA ÇABAMIZ

Doğu felsefesinden Alman idealizmine, varoluşçuluktan estetiğe, Aristoteles’ten Marx’a, yirminci birinci yüzyılda felsefenin yerinden uygulamalı felsefe dallarına uzanan insanlığı anlama ve anlamlandırma yolculuğu… Görseller eşliğinde en çok bilinen 200 felsefi fikir üzerinden kapsayıcı bir okuma…
Uygarlıklar yerleşip geliştikçe düşünürler evrenin ve toplumun işleyişi için geleneksel açıklamaları sorgulamaya başladılar. Eşyalar neden oldukları biçimdeler? Hayatlarımızı en iyi şekilde nasıl yaşamamız gerekir? Bildiklerimizden nasıl emin olabiliriz? Varlığımızın, bir anlamı varsa, o anlam nedir?
Dakikalar İçinde serisinden Felsefe, okuru “Dünya neden yapılmıştır?” ile başlayıp bildiklerimizden ve varlığımızın doğasından nasıl emin olacağımıza; ahlak felsefesinden siyaset felsefesine; felsefenin bilim ve dindeki rolünden önemli düşünürlerin fikirlerine kadar geniş bir alanda bilgelik dolu bir serüvene davet ediyor.
İster varoluşçuluk sizi şaşırtıyor ister özgür irade kavramı üzerinde kafa yoruyor olun; bu kitap felsefe meraklısı her okurun bu alanın temellerini çabucak kavramasına yardımcı olacak.
 

Dakikalar İçinde Felsefe / Anında Açıklanan 200 Temel Kavram isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Marcus Weeks tarafından kaleme alınmıştır. KRONİK KİTAP yayınevinin 18.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dakikalar İçinde Felsefe / Anında Açıklanan 200 Temel Kavram isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Dakikalar İçinde Felsefe / Anında Açıklanan 200 Temel Kavram pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.