Olay pdf oku indir

tarafından
7
Olay pdf oku indir

Üniversite yurdunun tuvaletinde, aynı anda hem bir hayat hem de bir ölüm doğurmuştum. İlk defa kendimi nesillerin içinden geçtiği bir kadınlar zincirinin parçası hissettim.
 
Sene 1963, Rouen. Fransa’da kürtaj hâlâ yasadışı, telaffuz bile edilemeyen bir kelimedir; dilde dahi yeri yoktur. Ernaux o sırada yirmi üç yaşında bir üniversite öğrencisidir, hamile olduğunu öğrenir ve dünyası başına yıkılır: Bu hamilelik, kendisinin ve ailesinin toplumsal başarısızlıklarının damgası olacaktır. Buna engel olmak isteyen genç kadın, hamileliğini yakınlarından gizleyerek çaresizce bir çözüm yolu aramaya girişir.
 
Daha önce Kürtaj adıyla yayımlanan bu kitapta Ernaux, bireysel ve politik açıdan dönüştürücü bir “olay”dan, tarihin dışlanmış kadınları için edebî bir tanıklık alanı açan son derece kesin, kısılması mümkün olmayan bir ses çıkarıyor.
 
“Evrensel, kadim, cesur ve sarsıcı.”                                       Financial Times
 
“Yankı uyandırıcı, önemli bir çalışma.”
Publishers Weekly
 

Olay isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Annie Ernaux tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 11.04.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Olay isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Olay pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.