Ruhun Hastalıkları ve Çareleri Sufi Psikolojisi El Kitabı pdf oku indir

tarafından
23
Ruhun Hastalıkları ve Çareleri  Sufi Psikolojisi El Kitabı pdf oku indir

Ruhları Arındıran Eser

Bir müminin bu dünyadaki huzuru ve öte âlemdeki sonsuz saadeti, dupduru bir gönle, yatışmış bir kalbe ve dingin bir ruha sahip olup olmamasına bağlıdır.

Bir bakıma uygulamalı psikoloji el kitabı niteliğindeki bu eseri yazar, inananlar her iki dünyada da gerçek anlamda mutlu olsunlar diye kaleme almıştır.

Efendimiz aleyhisselâmın “Kendini bilen Rabbini bilir!” sözünden yola çıkan kitap, kendini gerçekten bilmek isteyene, insanın ruh hâllerini bütün yönleriyle gösteriyor. İnsana berrak bir ruh aynası tutuyor. Kişinin benliğini, egosunu, nefsinin dalgalanmalarını bütün çıplaklığıyla gözlerinin önüne seriyor.

Ve yazar, kişinin sadece ruhsal hastalıklarını göstermekle kalmıyor, her iki cihanda dingin bir hayatı olsun isteyenlere, uygulaması çok kolay reçeteler de sunuyor.

Bu esere imza atan ve 10. yüzyılda yaşamış olan Sülemî hazretleri, maneviyat âleminin Kuşeyrî gibi devlerini yetiştirmiş seçkin bir âlim ve mürşiddir. 
 

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri Sufi Psikolojisi El Kitabı isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Sülemi tarafından kaleme alınmıştır. SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 14.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ruhun Hastalıkları ve Çareleri Sufi Psikolojisi El Kitabı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri Sufi Psikolojisi El Kitabı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.