Ateş / Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları pdf oku indir

tarafından
2
Ateş / Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları pdf oku indir

Mardin’de, nedeni bilinmeyen bir yangında Gazeteci Defne Kaman, yanında bir çocukla kaybolur.
 
Onu aramak için Mardin’e gelen Umay Ninesi ve dostları, Defne Kaman’ın öksüz sığınmacı çocuklara öğretmenlik yaptığı için bir süredir tehdit edildiğini öğrenirler.
 
Sınır Tanımayan Doktorlar, Sınır Tanımayan Gazeteciler ve Mardinlilerin katıldığı zorlu arama macerası, bu eşsiz şehirde her adımda karşılarına çıkan Mezopotamya (Mitleri) Efsaneleri eşliğinde, Türkiye’de binlerce yıldır yaşamış insanları birbirine bağlayan hikâyeleri hatırlamalarına yol açacaktır.
 
 Buket Uzuner, 21. yüzyılın önemli sorunu iklim değişikliğini merkeze aldığı “Tabiat Dörtlemesi”nin ATEŞ romanında, kadim geleneklerimizde şimdi unutulmuş ‘tabiata saygılı insan’ modelini günümüze taşıyarak modern bir Türkiye Mitolojisi kuruyor.
 

Ateş / Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları isimli 472 sayfadan oluşan kitap ; Buket Uzuner tarafından kaleme alınmıştır. EVEREST YAYINLARI yayınevinin 26.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ateş / Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Ateş / Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.