Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 pdf oku indir

tarafından
7
Çocuk Yetiştirme  Ahlakı / Çocuk Yetiştirme  Ahlakı 3 pdf oku indir

Çocuk, varlığıyla büyük bir nimettir ve bir nimet ne kadar değerliyse o derece ağır bir külfete sahiptir. Bundan dolayı başta peygamberler ve sahâbe nesli olmak üzere tüm insanlık, çocuk meselesinde çok ağır imtihanlara tabi tutulmuşlardır. Çocuk, yokluğuyla da ağır bir imtihan olarak onların karşısına çıkmıştır. Bugün bizler de hem varlığıyla hem yokluğuyla bu önemli nimetle her an imtihan edilmekteyiz.
Hâl böyle olunca her anne ve babanın en öncelikli meselesi; çocuklarını iyi yetiştirmek, onları iman, ihsan, irfan ve hikmet noktasında bir seviyeye erişebilmelerini sağlamaktır. Ancak her anne ve babanın itiraf edeceği üzere bu iş çok da kolay değildir. Her ne kadar zor olsa da bizlere emanet edilen çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilebilmesi bizim en aslî vazifemizdir.
Bu aslî vazifemizi yerine getirebilmemiz için bize iyi örnekler, ideal numuneler, bu zorlu işin üstesinden nasıl gelebileceğimizi bizlere gösterecek doğru bilgiler gerekir. Rabbimden niyazım odur ki bu kitabın; az da olsa bu sahada insanımıza bir katkı sağlaması, eksiklerin tamamlanmasına, yanlışlıkların giderilmesine, aşırılıkların önlenmesine yardımcı olmasıdır.
 

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınmıştır. SİYER YAYINLARI yayınevinin 20.04.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Çocuk Yetiştirme Ahlakı / Çocuk Yetiştirme Ahlakı 3 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.