Tahıla Karşı – İlk Devletlerin Derin Tarihi pdf oku indir

tarafından
8
Tahıla Karşı – İlk Devletlerin Derin Tarihi pdf oku indir

Uygarlık tarihi gerçekten kitaplardaki gibi mi yaşandı, yoksa zamanımızı kendilerini “uygar” görenlerin kendileri hakkında yazdıklarını okuyarak mı geçiriyoruz?
 
Neolitik devrim insanlığın tarihindeki en büyük atılım mıydı, yoksa esasen çoğunluğun azınlığa hükmetmesinin vesilesi mi olmuştu?
 
Uygarlık Mısır’ın, Yunan’ın, Roma’nın ve diğer parıltılı egemenliklerin uç uca eklenmiş hali mi, yoksa asıl insanlık binlerce yıl bu anlatının dışında mı yaşadı?
 
Her bir uygarlığın “çöküşü”, insanlığın geri dönülmez kayıplar yaşadığı bir trajedi miydi, yoksa kaçınılmaz bir son, hatta bir “layığını bulma” hali miydi?
 
“Barbar” olarak adlandırılan kavimler insanlıktan nasibini almamış uygarlık düşmanları mıydı, yoksa tarımsal üreticinin ürün fazlasına el koymak için devletle yarışan bir “gölge devlet” miydiler?
 
Tahıla dayalı beslenme ve kentlere toplanmış nüfus, mümkün olan en iyi yaşantı biçimi miydi, yoksa egemenler açısından en uygun olan bu muydu?
 
James C. Scott, Tahıla Karşı’da anaakım tarih anlatısıyla yüzleşmemizi sağlayacak sorular soruyor.
 

Tahıla Karşı – İlk Devletlerin Derin Tarihi isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; James C. Scott tarafından kaleme alınmıştır. KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 23.08.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Tahıla Karşı – İlk Devletlerin Derin Tarihi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Tahıla Karşı – İlk Devletlerin Derin Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.