İslam’ın Rengi pdf oku indir

tarafından
13
İslam’ın Rengi pdf oku indir

Birçok genç çeşitli şeyleri deneyimlemek ve kim olduğunu keşfetmek ister. Peki benim tecrübemi eşsiz kılan neydi? Bir arkadaşımın “farklı gruplara” ayak uydurduğumu söylerken ne demek istediğini anlıyorum. Artık bana baktığında çok yabancı gözüküyordum. Saçlarımı ve vücudumu mütevazi kıyafetlerle örtüyor, alkol almıyor, bara gitmiyor, partilere katılmıyor ve domuz eti yemiyordum. Umumi yerlerde bile namaz kılabilmek için yaptığım işe ara veriyordum. Bunlar ona garip geliyordu ve birçok açıdan hissettiği gariplik gerçekten doğruydu!
 
Peygamberimiz (sallallahualeyhivesellem) “İslam garip başladı, sonrasında başladığı hale dönecektir. Ne mutlu gariplere!” buyurmuştur. Benim tercihim tam da buydu aslında. Bir Müslümanın her gün yaptığı garip, zor veya sıra dışı seçimlerin sebebi Allah’ın (cellecelaluhu) rızasını seçme kararından kaynaklanır. Hepimiz Allah’a inanma fıtratıyla doğduk. Asıl mesele bunu derin bir inançla kabul edebilmektir. Seçimlerimizde dikkatimizi dağıtan birçok unsur var. Daha cazibeli, kolay veya daha eğlenceli tercihlerimiz var. Bunların birçoğunu deneyimledikten sonra şunu söylemeliyim: İçimizdeki boşluğu Allah’ın rızasından başka bir şey dolduramıyor. Sonunda hepimiz ona döndürüleceğiz ve kalplerimiz ancak onunla huzur bulacak.
 

İslam’ın Rengi isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Jenny Molendyk Divleli tarafından kaleme alınmıştır. CEZVE KİTAP yayınevinin 08.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İslam’ın Rengi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

İslam’ın Rengi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.