Okulsuz Toplum pdf oku indir

tarafından
7
Okulsuz Toplum pdf oku indir

Okullaştırma, eğitimle aynı anlama mı gelmektedir? Kesinlikle hayır. Herkes günbegün bir şeyler öğrenmektedir. Dürüst olmak gerekirse, çoğumuz, yaşamımızda okullaşmanın doğrudan ve derin bir etkiden son derece yoksun olduğunu görürüz. Bu durumda iki soru ortaya çıkmaktadır: Her toplumda okullaşmaya bu derece büyük bir önem ve prestij kazandıran nedir? Eğitimin işlevi bir şüphe içeriyorsa, okullaşma gerçekte ne anlama gelmektedir?
 
Ivan Illıch, bu eserinde okulun, statükonun korunmasına vesile olan araçlardan biri olduğundan dolayı bu prestije sahip olduğu yolundaki tezini kanıtlamaya çalışmaktadır. Ona göre günümüzdeki okullar eğitim açısından etkisiz olduğu kadar, bölücü bir nitelik de taşımaktadır.
 

Okulsuz Toplum isimli 133 sayfadan oluşan kitap ; Ivan Illich tarafından kaleme alınmıştır. ŞULE YAYINLARI yayınevinin 16.11.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Okulsuz Toplum isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Uygarlığın Huzursuzluğu pdf oku indir başlıklı makalemizde Uygarlığın Huzursuzluğu indir, Uygarlığın Huzursuzluğu oku ve Uygarlığın Huzursuzluğu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Okulsuz Toplum pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.