Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir

tarafından
12
Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir

Dil, Allah Teâlâ (C.C.)’nın yarattığı sanat harikalarındandır. Çünkü o, hacmi itibarıyla küçük olmasına rağmen, işleri itibarıyla vücudun diğer bütün organlarından daha büyüktür. Diğer organların iş alanları sınırlıdır. Örneğin göz, sadece renk ve şekilleri görür; kulak sadece sesleri duyar; el yalnızca maddeye temas eder. Dil ise, maddi ve mânevi bütün varlıklarla, ilim, tasavvur ve hayal alanlarına giren tüm şeylerle ilgilenebilir. O, bunları doğru veya yanlış bir şekilde, kabul veya ret tarzında seslendirebilir. İnsanın ebedi saadet veya felaketine sebep olan iman ve küfür de dilin ikrarıyla sabit olurlar. Bu özelliğinden dolayı, dil sonsuz hayra da sonsuz şerre de vesile olabilir. Dilini Şeriat ölçüleriyle kontrol eden ve onu yalnızca dünyada ve ahirette kendisine fayda veren sözlerle sınırlandıran bir kimse, kurtuluşa erer. Onu kayıtsız ve kontrolsüz bırakan bir kimse de dünya ve ahirette bela ve musibet görür. Böyle bir dil şeytanın sesi olup çıkar ve bombadan beter bir yıkım aracı haline gelir.
 

Dil Belası – Dilin Afetleri isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. ÇELİK YAYINEVİ yayınevinin 24.11.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dil Belası – Dilin Afetleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf oku indir başlıklı makalemizde Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni indir, Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni oku ve Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.