Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf oku indir

tarafından
12
Ravi  Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf oku indir

“Bana hocam, ona da onun hocası, ona da onun hocası… şöyle rivayet etti…”
Bir ilim yolcusunun Semerkant’tan başlayıp Buhara’ya, Merv’e, Basra’ya, Rey’e, Haremeyn’e ve daha nice merkeze uğrayarak kâh ferahlık kâh meşakkat içerisinde geçen rihlesi ve tek tanığı kendi derlediği risale hacmindeki bir günce. Ömür, macera, ilim… Her şey biter, yazı kalır.
Elinizdeki kitapta yazar “gerçekten kurmacaya” uzanan post-modern bir anlatı ortaya koyuyor. Kimi zaman hâkim bakış açısıyla isimsiz kahramanın bir gününe ve hayat akışına, kimi zaman bizzat genç ilim tâlibinin kendi gözünden hadis halkalarına, derslerin işleniş usullerine, dönemin âlimlerine, birbiri ile temas eden farklı çevrelere tanıklık ediyoruz. Kimi zaman da risalenin bitmeyen serüvenine ortak oluyoruz.
Romanla akademik bir araştırma arasında gidip gelen bu melez metin, sadece hadis tarihine ilgi duyanlar için değil, İslami ilimler ve ortaçağ İslam kültür tarihiyle ilgilenenler için de dönemin ruhuna dokunmaya imkânı sunuyor.
 

Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Enes Topgül tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 05.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hz. Ali (R.A.) pdf oku indir başlıklı makalemizde Hz. Ali (R.A.) indir, Hz. Ali (R.A.) oku ve Hz. Ali (R.A.) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ravi Hicri İkinci Yüzyılda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.