Hz. Ebu Bekir (R.A.) pdf oku indir

tarafından
12
Hz. Ebu Bekir (R.A.) pdf oku indir
Her peygamber muhatap olduğu insanların hassasiyetlerine göre çeşitli mucizeler göstermiştir. Şüphesiz ki Efendimiz’in(sav) en büyük mucizesi Kur’ân, Kur’ân’ın en büyük mucizesi sahâbe, sahâbenin en büyük mucizesi ise Hz. Ebû Bekir’dir(ra). O Kur’ân’ın insan yetiştirme mucizesinin yeryüzünde vücut bulmuş halidir. 63 yıllık bereketli hayatın sahibi, tam bir teslimiyet, sadakat ve celadet abidesi olan bu güzide şahsiyet, Efendimiz’in(sav) arkasında namaz kıldığı iki kişiden biridir. O, Resûlullah’ın(sav) vefatından sonra sahâbeleri dağ gibi ayakta tutan, O’nun(sav) vefatından sonra bütün müşkül meseleleri son derece kolaylıkla çözüme kavuşturan, Mi’rac hadisesinde “O(sav) söylüyorsa doğrudur!” sözünü söylediği için, kıyamete kadar “Ebû Bekir-i Sıddîk” diye anılacak olandır.
İnsanların sadakatlerinden ve samimiyetlerinden fazlaca şüphe duyduğumuz bu asırda senin her yönüyle Allah rızası için kurmuş olduğun halis dostluk ahlakına hasretiz ya Ebû Bekir(ra)! Çünkü bu devirde insanlar dostluğun, kardeşliğin, vefanın da bir sadakat olduğunu bilmiyorlar.  

 

Hz. Ebu Bekir (R.A.) isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Yıldız tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 29.11.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hz. Ebu Bekir (R.A.) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gök Yazılar Ashab-ı Kehf Uyanış pdf oku indir başlıklı makalemizde Gök Yazılar Ashab-ı Kehf Uyanış indir, Gök Yazılar Ashab-ı Kehf Uyanış oku ve Gök Yazılar Ashab-ı Kehf Uyanış pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz. Ebu Bekir (R.A.) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.