Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir pdf oku indir

tarafından
16
Dinlerin Başkenti Kudüs  Eski Şehir  pdf oku indir

Kitapları, televizyon programları ve gezileriyle binlerce insanı keyifli tarih yolculuklarına çıkaran Talha Uğurluel Kudüs Serisi’nin ikinci kitabıyla karşınızda! Bu kitapla okurlarına şehrin surlarından bir kapı açan yazar, gezerek öğrenmeyi sevenlere yepyeni bir görsel şölen sunuyor. Sayfalara sığmayan, anlatmakla bitmeyen, medeniyetlere beşiklik eden Kudüs’ün surlarla çevrili bölümü olan Eski Şehir çok katmanlı yapısıyla, mukaddes emanetleriyle ve kökü Antik Çağ’a kadar dayanan kalıntılarıyla bu eserde bir arada.
Eski Şehir, bu kitapta altı bölüme ayrıldı. Altı güzergâh çizildi ve görünen-görünmeyen bütün detaylar renkli resimlerle desteklendi. Nihayet sadece kitap okuyarak şehrin caddelerinde dolaşabileceğiniz, Eski Şehir’i ziyaret ettiğinizde ise tek bir kitap ile bölgeyi gezebileceğiniz, her aradığınızı elinizle koymuş gibi bulabileceğiniz bir eser meydana geldi.
Burak (Ağlama) Duvarı, Kubbetüssahra, Davut Burcu, yer altı tünelleri, Hristiyanların hac yolu olan Çile Yolu, Haseki Hürrem Külliyesi, Hz. Ömer’in şehre girdiği Babü’l-Halil Kapısı, Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettirdiği Aslanlı Kapı, Orta Çağ Kudüs kuşatmalarının izleri, medreseler, tekkeler, kiliseler ve dahası…
Dinlerin Başkenti Kudüs 2: Eski Şehir ile surlardan içeri girmeye, şehri sokak sokak gezmeye hazır mısınız?
 

Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Talha Uğurluel tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Dakikalar İçinde Dünya Tarihi indir, Dakikalar İçinde Dünya Tarihi oku ve Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.