Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir

tarafından
19
Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir

İlk uygarlıklardan Ortaçağ’a, Devrimler Çağı’ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk… Görseller eşliğinde 200 önemli tarihî olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması…
Homo sapiens’ten günümüze insanın tarihî yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihî dönüm noktası dünya tarihini nasıl şekillendirdi? Roma İmparatorluğu’na ne oldu? Magna Carta neden bu kadar önemliydi? Birinci Dünya Savaşı’na ne yol açtı? SSCB neden çöktü? Rus İvan gerçekten de o kadar korkunç muydu?
Uzun Lafın Kısası serisinden Dünya Tarihi Aristoteles’in bilgeliğinden Atatürk’e, Mısır’dan Hiroşima’ya, bronzdan kitle iletişim araçlarına kadar pek çok önemli detayla hızlı ve doyurucu bir okuma vadediyor.
Bir görsel ya da açıklayıcı şemanın eşlik ettiği her bir konu ayrı bir kitap olacak kadar detaylı irdelenmeyi hak etse de giriş niteliğindeki bu çalışma, tarihteki önemli dönüm noktaları hakkında geniş bilgi edinmek isteyen herkesin bu tarihî serüvene çıkmasını sağlayacak.
 

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Tat Wood tarafından kaleme alınmıştır. KRONİK KİTAP yayınevinin 20.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dakikalar İçinde Dünya Tarihi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri indir, Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri oku ve Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.