Hayvan Çiftliği (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
11
Hayvan Çiftliği (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Bütün Hayvanlar Eşittir.
AMA BAZI HAYVANLAR ÖTEKİLERDEN DAHA EŞİTTİR.

George Orwell’in Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ten sonra dünya çapında en çok okunan ikinci başyapıtı olan Hayvan Çiftliği, kötü muameleyle ağır koşullar altında çalıştırılan hayvanların eşit, özgür ve mutlu olacakları bir düzen hayaliyle zalim çiftlik sahibi Bay Jones’a karşı ayaklanmasıyla başlar.

Hayvan Çiftliği, ilk kez yayımlandığı 1945 yılından beri çok geniş yankı uyandırmış, alegorik nitelikler taşıyan siyasi bir yergidir. Doğrudan doğruya bir Stalin rejimi eleştirisi kabul edilen romanın bazı karakterleriyle dönemin siyasi figürleri arasındaki benzerlikler kolayca görülebilir. Ancak bu benzerliğin ötesinde Orwell, insanlığın hemen her dönemde maruz kaldığı otoriter gücün yıkıcı tahakkümünü keskin hicviyle masalsı bir romana dönüştürmüştür. Hayvan Çiftliği adaletsizliğe, kaba kuvvete ve özgürlüklerin kısıtlanışına karşı yükselttiği güçlü sesiyle güncelliğini koruyan çağdaş bir klasik.
 
 

Hayvan Çiftliği (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 01.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hayvan Çiftliği (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Küçük Yuvarlak Taşlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Küçük Yuvarlak Taşlar oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayvan Çiftliği (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.