Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf oku indir

tarafından
15
Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf oku indir

Çalışmaları, mikro-tarih yaklaşımına önderlik eden, tarihin kıyısında bırakılan insanların peşine düşmesiyle tanınan kültür tarihçisi Carlo Ginzburg, Engizisyon arşivlerine dayanarak kuzey İtalya’daki Friuli bölgesi köylüleri arasında yaygın bir tarım kültünün izini sürüyor.
 
16. ve 17. yüzyıllarda cadı oldukları gerekçesiyle Engizisyon’a ihbar edilen Friuli köylülerinin verdikleri ifadeleri ustalıkla çözümleyen Ginzburg, cadılara ve büyücülere karşı hasatlarını korumak için savaşan “Benandanti” adlı gizli bir topluluğu keşfediyor.
 
Ginzburg, “Zarla doğmuş olmak” nedeniyle yazgılı oldukları kaderi yaşayan Benandanti topluluğunun, Ural-Altay kökenli bir tür Şamanizmin kalıntılarını barındırıyor olabileceğini söylüyor.
 

Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmıştır. PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 12.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Gece Savaşları 16. ve 17. Yüzyıllarda Cadılık ve Tarım Kültleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.