Devlet Ana pdf oku indir

tarafından
7
Devlet Ana pdf oku indir

‘Devlet Ana’, Osmanlı kurulmadan önceki Anadolu’nun görünümünü ve Anadolu insaanının özlemlerini anlatırken, onların güçlü, güvenli, adaletli bir devlete duyduğu ihtiyacı da açığa çıkarmaktadır. Kemal Tahir’in en önemli romanı olarak gösterilen ‘Devlet Ana’, onun düşünce yapısını da en iyi yansıtan eserlerinden biri sayılmaktadır.
1967’de yayımlanan roman, 1968 Türk tarihi ve toplumu hakkındaki örijinal ve sağlam görüşlerinen hareket ettiği için hem ‘mahalli ağızları’, hem Türkçe’nin küçümsenmiş ve unutulmuş nesir dilini hem de yeni imkanlarını kaynaştırarak ve aşarak kullanabilmiştir.Eserlerindeki eşsiz dil ve üslup güzelliğinin kaynağı bu davranıştadır. Daha önceki romanlarında da görülen bu özellik ‘Devlet Ana’da en yüce noktasına erişmiştir. Türkçe’nin unutulmuş olan dehası bütün boyutları, zenginliği ve haslığıyla ilk olarak Kemal Tahir’in eserlerinde kendini göstermektedir.
Selahattin Hilav
 

Devlet Ana isimli 632 sayfadan oluşan kitap ; Kemal Tahir tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 19.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Devlet Ana isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Aşk ve Gurur (Beyaz Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Aşk ve Gurur (Beyaz Kapak) indir, Aşk ve Gurur (Beyaz Kapak) oku ve Aşk ve Gurur (Beyaz Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Devlet Ana pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.