İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma pdf oku indir

tarafından
27
İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma pdf oku indir

Aliya İzetbegoviç’in fikir dünyasının temel taşı, 1969 yılında kaleme aldığı ve ertesi yıl kendi imkânlarıyla, zorlu şartlar altında Belgrat’ta yayınlattığı, İslam Deklarasyonu’dur. Bu eser, hacim itibariyle küçük olsa da, hem yerel ölçekte, hem de dünya çapında etkili olmuş, büyük yankı bulmuştur. Öyle ki, eski Yugoslavya’nın Tito rejimi tarafından açık bir tehdit olarak algılanmıştır. 1983 yılında Saraybosna’da görülen Genç Müslümanlar (Mladi Muslimani) davasının en önemli delili olarak sunulmuştur.
İslam Deklarasyonu’nu kıymetli kılan; Saraybosna’da yaşayan bir Bosnalı tarafından kaleme alınmış olmasına rağmen, tüm İslam dünyasına hitap etmesidir. Aliya İzetbegoviç, sadece Yugoslavya Müslümanlarının değil, tüm dünya Müslüman halklarının sorunlarına dair tespitlerde bulunmuş ve reçeteler önermiştir. Bu tespit ve reçeteler bugün de geçerliliğini korumaktadır.
 
Aliya İzetbegoviç’in, 1983 yılında verilen 14 yıllık mahkûmiyet kararı aleyhindeki kanun yararına bozma başvurusu yani ünlü savunması ise ilk kez Türkçeye kazandırılarak, kitabın ikinci bölümünde yer almaktadır.
 

İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Aliya İzzetbegoviç tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 30.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf oku indir başlıklı makalemizde Gökyüzüne Bakmanın Faydaları indir, Gökyüzüne Bakmanın Faydaları oku ve Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.