Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf oku indir

tarafından
28
Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf oku indir

“Şu âlemi düşündüğünde ihtiyaç duyulan herşeyin içinde hazır olduğu bir ev gibi bina edilmiş bulursun. Sema tavan gibi yükseltilmiş, arz sergi gibi döşenmiş, yıldızlar kandiller gibi asılmış, cevherler zahire gibi depolanmış, her iş için herşeyi hazır ve hazırlanmış görürsün.
Semayı yaratmakla kudretinin noksan sıfatlardan temiz olduğunu gösteren Sübhan, onun renklerini, renklerin en şiddetlisi ve göz için en uygun şekilde yaratmıştır. Nefisler semaya döndüklerinde onun genişliğinde bir nimet ve rahatlık bulur. Hikmet sahipleri derler ki: Evindeki nimet ve rahatlık semayı görebildiğin yer kadardır.”

Asrının müceddidi Hüccetü’l-İslam İmam Gazalî bu kitabında Cenab-ı Hakk’ın mahlûkatında yarattığı hikmetleri nazara veriyor. Semanın yaratılışıyla başlayarak, insanın yaratılışından kâinatın yaratılışına, kuşların yaratılışından balıkların yaratılışına, denizlerin yaratılışından ateşin yaratılışına varlık mertebelerini sayıyor ve bizi düşünmeye, ibret almaya ve şükretmeye çağırıyor.
 

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. NESİL YAYINLARI yayınevinin 06.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gökyüzüne Bakmanın Faydaları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Çöle İnen Nur (kod39) pdf oku indir başlıklı makalemizde Çöle İnen Nur (kod39) indir, Çöle İnen Nur (kod39) oku ve Çöle İnen Nur (kod39) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.