İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir

tarafından
10
İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir

“Ayrılık ne biliyor musun? Ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte… İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık. İpi kopmuş boncuklar gibi yollara döktüğü gözlerini, birer damla düş kırıklığı olarak toplaması içine. Ardında dünyalar ışıyan camlar dururken duvarlara dalıp dalıp gitmesi. Türküsünü söyleyecek kimsesi kalmamak ayrılık. Ödünç sesle konuşan bir kalabalık içinde kendi sesiyle silinmek. Birdenbire büyümesi, gülüşü artık yaprak kıpırdatmayan bir çocuğun. İnsanın yaşlandıkça kendi kuyusuna düşmesi. Bir kadının yatağına uzanan kül bağlamış bir gövde. Saçına rüzgâr, sesine ışık düşürememek kimsenin. Parmaklarını sözüne pınar edememek. Uzaklarda bir adamın üşümesi, bir kadın dağlara daldıkça. Işıklı vitrinlere bakmadan geçmek çarşılardan. Çiçekçilerden uzağa düşmesi insanın yolunun. Evlerle sokaklar arasında bir ayrım kalmaması… Ayrılık o küçük ölüm, usta dokunuşlarla bizi büyük ölüme hazırlayan.”
 

İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Şükrü Erbaş tarafından kaleme alınmıştır. KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 11.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kıyamet Park / Bir Kamu Davası 3 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kıyamet Park / Bir Kamu Davası 3 indir, Kıyamet Park / Bir Kamu Davası 3 oku ve Kıyamet Park / Bir Kamu Davası 3 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanın Acısını İnsan Alır / Bütün Yazıları 1 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.