Sevgili Arsız Ölüm pdf oku indir

tarafından
9
Sevgili Arsız Ölüm pdf oku indir

… Kendi öz değerlerimi, dilimi ve birlikte doğup büyüdüğüm insanların durulmaz bir coşkuyla bana taşıdıkları sevgiyi koruyabilmek için direndim. Elinizdeki roman bu direnişim için aralarında büyüdüğüm insanların bana armağanıdır.
Bu sözlerle anlatıyor Latife Tekin ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm’ü.  Yazarının yaşadıklarından damıttığı, sözlü kültürle harmanladığı bu benzersiz roman ilk kez 1983’te yayımlanmıştı. Aktaş ailesinin köyden kente göçünü, yaşama çabalarını, korkularını, aile bireylerinin giderek yalnızlaşmasını konu edinen Sevgili Arsız Ölüm, yoksulların yaralı bilincini benzersiz bir şekilde yansıtmakla birlikte, masallar, türküler, mâniler ve halk hikâyeleriyle örülmüş anlatımı nedeniyle eleştirmenlerce  “büyülü gerçekçilik” akımına dahil edilmiştir.
Yayımlandığında büyük yankı uyandırarak edebiyatımıza damga vuran Sevgili Arsız Ölüm, birçok dile çevrilmesinin yanı sıra tiyatroya da uyarlandı.
 

Sevgili Arsız Ölüm isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Latife Tekin tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 17.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sevgili Arsız Ölüm isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bir Psikiyatristin Anıları pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Psikiyatristin Anıları indir, Bir Psikiyatristin Anıları oku ve Bir Psikiyatristin Anıları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgili Arsız Ölüm pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.