Yapısal Reformlar ve Türkiye pdf oku indir

tarafından
29
Yapısal Reformlar ve Türkiye pdf oku indir

Toplumsal ve ekonomik alanda çözüm önerileri…
 
Yapısal reformlar ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Hukukun üstünlüğünü kabul etmiş ve uygulamasına da yansıtmış, demokratik düzeni işlerlik kazanmış, eğitimini bilimsel temellere dayandırmış, düşünce ve ifade özgürlüğünü içselleştirmiş toplumlarda yapısal reformlar ağırlıklı olarak ekonomik konuları kapsar.
 
Türkiye gibi bu konuları çözümleyememiş ülkelerde ise ekonomik alandaki reformlar yapısal reformlar için yeterli olmuyor. Bu ülkelerde hukukun üstünlüğü konusunun öncelikler arasında olması gerekiyor.
 
Bu kitap Türkiye’de sosyal, siyasal ve ekonomik alanda yapılması gerekenleri ve sorunların kaynağını tartışıyor.
 

Yapısal Reformlar ve Türkiye isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Mahfi Eğilmez tarafından kaleme alınmıştır. REMZİ KİTABEVİ yayınevinin 04.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Yapısal Reformlar ve Türkiye isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Borsa'da Tek Başına pdf oku indir başlıklı makalemizde Borsa'da Tek Başına indir, Borsa'da Tek Başına oku ve Borsa'da Tek Başına pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapısal Reformlar ve Türkiye pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.