Koşulsuz Ebeveynlik pdf oku indir

tarafından
12
Koşulsuz Ebeveynlik pdf oku indir

Çoğu ebeveyn kitabı, “Çocuklara nasıl laf dinletiriz?” sorusuyla başlar ve oları itaat ettirmenin yollarını tartışır. Alfie Kohn ise tam anlamıyla ezber bozan bu kitapta “Çocuklar neye gereksinim duyar ve bu gereksinimleri nasıl karşılarız?” sorusunu soruyor ve sağlıklı bir psikoljik gelişim yolunda çocuklarla birlikte çalışmayı hedefleyen yöntemleri açıklıyor. Her çocuğun temel gereksinimi, koşulsuz sevilmek, yetersiz kalsa veya başarısızlığa uğrasa bile olduğu gibi kabul edileceğini bilmektir. Ama alışılmış ebeveynlik yaklaşımlarının, yani cezaların (şaplak, yergi, “mola” vs.), ödüllerin (övgü, olumlu pekiştirme vs.) ve diğer kontrol yöntemlerinin çocuğa verdiği mesaj, ancak bizi memnun etmesi veya etkilemesi koşuluyla sevgi göreceğidir. Aslında çoğu ebeveyn bu mesajı gönderme niyetinde değildir, ama çocuğun zihninde oluşan izlenim tamı tamına bu olur. Kohn ise söz konusu izlenimi yaratmanın yıkıcı etkilerini, ince ince çözümlediği büyük bir araştırma birikimiyle önümüze koyuyor. Diğer yandan, bu kitap yalnızca disipline yönelik bir yapıt değildir. yetişkinlerin çocuklara nasıl davrandığını, onlar hakkında ne düşündüğünü ve hissettiğini de incelemekte, ebeveynleri çocuk yetiştirmeye dair temel varsayımları sorgulamaya davet etmektedir.. Ayrıca çocuklara yapma tekniklerini terk edip çocuklarla çalışma tekniklerine kaymakta, diğer bir deyişle, sevecen ve sorumlu insanlara dönüşmek için gereksinim duydukları koşulsuz desteği çocuklara sağlamakta yararlanılacak gerçekçi stratejiler de sunmaktadır. Ebeveynliği bambaşka bir açıdan inceleyen bu kitap, anne ve babaları en yüce içgüdüleeriyle yeniden buluşturacak ve çocuklarına daha da iyi ebeveynlik etme çabalarında onları farklı yönlerden esinleyecektir.
 

Koşulsuz Ebeveynlik isimli 316 sayfadan oluşan kitap ; Alfie Kohn tarafından kaleme alınmıştır. GÖRÜNMEZ ADAM YAYINLARI yayınevinin 04.05.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Koşulsuz Ebeveynlik isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Harika Haftalar (Ciltsiz) pdf oku indir başlıklı makalemizde Harika Haftalar (Ciltsiz) indir, Harika Haftalar (Ciltsiz) oku ve Harika Haftalar (Ciltsiz) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Koşulsuz Ebeveynlik pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.