Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir

tarafından
9
Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir

Halk söylencelerine, efsanelere duyduğu hayranlıkla Köroğlu, Karacaoğlun ve Alageyik efsanelerini kendine has tarzıyla kamele alan Yaşar Kema, anlatım gücünü besleyen bereketli topraklara olan vefa borcunu da Üç Anadolu Efsanesi ile öder.
“kilometrelerce yürüyüp, dağ bayır koşup ne kurtarırsa kardır kuralınc,a öne ağıtları, onra da türküleri, koşmaları, destanları, Çukurova’nın tüm uyaklı uyaksız söz çeşitlerini, tekerlemelerini, küfürlerini avlıyordu. Folklor derlemesi filan değildi, bu iş hayat memat işiydi, özbeöz malını kurtarıyordu. Çukurova’nın, sorumluydu kurda kuşa karşı, şaka değil.”
 

Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik isimli 222 sayfadan oluşan kitap ; Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 22.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gargantis pdf oku indir başlıklı makalemizde Gargantis indir, Gargantis oku ve Gargantis pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.