Toprak Ana pdf oku indir

tarafından
10
Toprak Ana pdf oku indir

Cengiz Aytmatov, Toprak Ana romanında erkekleri askere alınan bozkırın ortasındaki bir Kırgız köyünde geride kalanların çektiği sıkıntıları anlatıyor. Eldeki yetersiz yiyeceğin muhtaç olandan başlanarak dağıtılması, dört gözle beklenen hasat zamanları, umutların hasat zamanına ertelenmesi, savaş yüzünden ürünün hemen hepsinin merkezden istenmesi, boşa çıkan umutlar, yine açlık, sefalet, bir yandan cepheden gelen ölüm haberleri, umutsuz bekleyişler, savaşın uzun sürmesi üzerine aşağı çekilen cepheye çağrılma yaşı, anaların evlatlarını bir bir askere göndermesi, ayrılıklar, gözyaşları… Yani tek kelimeyle ve bütün zulmetiyle; savaş. Cengiz Aytmatov, o her zamanki berrak ve akıcı üslûbuyla bizleri, adeta insanları öğütür gibi harcayan savaş düzeneğinin yarattığı trajedilerle sarsıyor.
 

Toprak Ana isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınmıştır. ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 02.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Toprak Ana isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dorian Gray'in Portresi (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Dorian Gray'in Portresi (Karton Kapak) indir, Dorian Gray'in Portresi (Karton Kapak) oku ve Dorian Gray'in Portresi (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toprak Ana pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.