Uygarlığın Huzursuzluğu pdf oku indir

tarafından
10
Uygarlığın Huzursuzluğu pdf oku indir

Sigmund Freud’un 1930 yılında kaleme aldığı Uygarlığın Huzursuzluğu; birey, toplum ve uygarlık üçlüsünün birbirleriyle ilişkisini masaya yatırıyor. Bizzat insan ürünü uygarlığın, zamanla âdeta bir tür yasa hâline gelmesini, insanı ve onun toplum içindeki yerini şekillendiren bir yapıya dönüşmesini tartışıyor. Freud’a göre uygarlık, insanı belli biçimlerde davranmaya zorlar ve bu tahakkümün ardı arkası kesilmez. İşte tam bu noktada, insan türünün hayvansal içgüdüleri ile uygarlık arasında bir savaş başlar. Buna rağmen uygarlığın getirilerinden de vazgeçemeyen insan, içgüdüleriyle uygarlığın talepleri arasında sıkışıp kalır. Bu sıkışmışlık, huzursuzluğu mutlak kılar; uygarlıksa tartışmalıdır.
 

Uygarlığın Huzursuzluğu isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Sigmund Freud tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 16.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Uygarlığın Huzursuzluğu isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Yorgunluk Toplumu pdf oku indir başlıklı makalemizde Yorgunluk Toplumu indir, Yorgunluk Toplumu oku ve Yorgunluk Toplumu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uygarlığın Huzursuzluğu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.