Öz Şefkatli Farkındalık pdf oku indir

tarafından
17
Öz Şefkatli Farkındalık pdf oku indir

“Acı kızgın bir boğa gibidir. Onu küçük bir yere kapatırsanız iyice vahşileşir ve kaçmaya çalışır. Ama açık bir alana koyduğunuzda sakinleşir. Farkındalık, acı için duygusal bir açık alan yaratır.”
“Neşelen.” “Bu kadar abartma.” “Kendin için üzülmeyi bırak.” “Her şeyi berbat etme.”
Tedirgin, üzgün, öfkeli ya da yalnız hissettiğinizde kafanızın içinde bu eleştirel sesleri duyuyor musunuz? Kendinize karşı yargılayıcı olmak yerine zorlu duyguları kabul etseydiniz hayatınız hangi noktada olurdu, hiç düşündünüz mü?
Dr. Christopher Germer yıllar süren bilimsel çalışmalarında mantığa aykırı gibi görünen bir sonuca ulaştı: Hepimiz acıdan kaçınıyoruz ama acıyı kabul etmek ve utanç duymadan ve yargılama olmaksızın kusurlarımıza, eksiklerimize şefkatle karşılık vermek, iyileşme yolunda olmazsa olmaz adımlardır. Bu bilgece ve anlamlı kitap öz şefkatin gücüne ışık tutarken, öz şefkat çalışmalarının nasıl uygulanabileceğini gerçekçi, bilimsel ve yaratıcı stratejilerle dile getiriyor.
Klinik Psikolog Dr. Christopher Germer Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri alanında öğretim üyesidir. Psikoterapi temelli farkındalık ve şefkat konularında, dünyanın dört bir tarafında seminerlere katılıp eğitimler vermektedir. Psikoterapi ve Meditasyon Enstitüsü ile Şefkat ve Farkındalık Merkezi’nin kurucularındandır. Kitabı 18 ülkede yayınlanan Dr. Germer, uluslararası alanda öz şefkatli farkındalık konusunun tanınmasında öncü olmuştur.
 

Öz Şefkatli Farkındalık isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Christopher K. Germer tarafından kaleme alınmıştır. DİYOJEN YAYINCILIK yayınevinin 01.12.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Öz Şefkatli Farkındalık isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu pdf oku indir başlıklı makalemizde Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu indir, Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu oku ve Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Öz Şefkatli Farkındalık pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.