Drina Köprüsü pdf oku indir

tarafından
7
Drina Köprüsü pdf oku indir

Bir ülkeyi ve insanlarını, onların üç yüz elli yıllık tarihine tanıklık eden bir köprünün dilinden anlatan olağanüstü bir roman. Nobelli yazar İvo Andriç, Drina Köprüsü’nde, isyanların, salgınların, savaşların ve doğal felaketlerin gölgesinde Balkanlar’ın tarihini, eski Bosna’yı, orada yaşayan halkların paylaştığı hayatı ve bu hayatın milliyetçilikler çağında nasıl değiştiğini anlatıyor. Osmanlı yönetimi altında farklı toplulukların bir arada nasıl yaşadığını geniş bir görüşle ve incelikle, efsanelerle, masallarla zenginleştirerek resmederken, Andriç’in bize sunduğu ne müthiş bir uyum tablosu ne de mutlak bir zulüm hikâyesidir. Kimliklerin, dinlerin, devletlerin ve de her şeyin ötesinde, içinde insanların olduğu karmaşık ve zengin bir hayat anlatısıdır bu.

“İvo Andriç izini sürdüğü temaları ve ülkesinin tarihinden seçtiği insan yazgılarını, güçlü ve destansı bir dille anlatmıştır.”
1961 Nobel Edebiyat Ödülü Komitesi
 
 

Drina Köprüsü isimli 354 sayfadan oluşan kitap ; İvo Andriç tarafından kaleme alınmıştır. İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 06.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Drina Köprüsü isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bir Bilim Adamının Romanı / Bütün Eserleri 5 pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Bilim Adamının Romanı / Bütün Eserleri 5 indir, Bir Bilim Adamının Romanı / Bütün Eserleri 5 oku ve Bir Bilim Adamının Romanı / Bütün Eserleri 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Drina Köprüsü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.