Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir

tarafından
10
Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir

Mutlu olmak, mutlu yaşamak mümkün müdür?
Schopenhauer’in radikal kötümserliği, onun felsefesini mutluluk düşüncesiyle bağdaştırma girişimlerini daha doğmadan boğar. Schopenhauer’e göre yaratıkların en mutsuzu insandır ve her türlü oluşun kaynağı olan irade, dünyadaki bütün kötülüklerin çıkış noktasıdır. Dünya kötü bir yerdir ve kötülüğünün en belirleyici yönü, acı ve mutsuzluğun her yerde hazır ve nazır oluşudur.
Mutlu Olma Sanatı, iyimser dünya görüşüne karşı çıkan ve yaşadığımız dünyayı olası dünyaların en kötüsü sayan Schopenhauer’den umulmadık bir kılavuz. Adını felsefe tarihine kötümser olarak yazdıran filozofun bu küçük kitabı, mutluluğa ulaşma çabası olarak hayata dair pratik bir felsefeyi de olanaklı kılıyor.
 
#kısaklasikler #kötümserlik #kötümserlikfelsefesi #irade #mutluluk #mutluhayat #hayatbilgeliği
 

Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Çocukluğum ve Çocuğum pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocukluğum ve Çocuğum indir, Çocukluğum ve Çocuğum oku ve Çocukluğum ve Çocuğum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.