Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir

tarafından
7
Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir

Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesi’nin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi

Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir.
Hikaye 11. yüzyıl İranı’nda, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesi’nde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.
 

Fedailerin Kalesi Alamut isimli 510 sayfadan oluşan kitap ; Vladimir Bartol tarafından kaleme alınmıştır. KORİDOR YAYINCILIK yayınevinin 09.03.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Fedailerin Kalesi Alamut isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf oku indir başlıklı makalemizde Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek indir, Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek oku ve Sevme Sanatı / Bir Eylem Olarak Sevmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.