Tembellik Hakkı pdf oku indir

tarafından
5
Tembellik Hakkı pdf oku indir

LaFargue’ın 1907 tarihli manifestosu Tembellik Hakkı, “Sevme, içme ve tembellik dışında, bırakın her konuda tembellik edelim.” epigrafıyla başlarken çalışmaya dayalı bir sistem olan kapitalizme farklı bir perspektiften karşı çıkıyor.
Paul LaFargue, kayınpederi Karl Marx’ın kendisine yazdığı mektuplarda “Sen çalışmayı sevmezsin ama kızıma iyi bak,” dediği gibi, çalışmanın sadece sömürüsüne değil kendisine de karşıdır. Bir çırpıda okunabilecek bu tembellik övgüsü, çalışmanın kaçınılmaz koşulduğu hayatın içinden samimi bir itirazla sistem eleştirisi yapıyor.
 

Tembellik Hakkı isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Paul Lafargue tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Tembellik Hakkı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Delinin Hatıra Defteri Portre indir, Bir Delinin Hatıra Defteri Portre oku ve Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tembellik Hakkı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.