Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf oku indir

tarafından
5
Bir Delinin Hatıra Defteri  Portre pdf oku indir

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün, en çok okunan hikâyelerinden Bir Delinin Hatıra Defteri ve Portre’nin yer aldığı kitapta Bir Delinin Hatıra Defteri, orta hâlli bir memurun günden güne nasıl delirip kendini İspanya Kralı ilan ettiğini gözler önüne seriyor. İvanov’un trajikomik dönüşümüyle Rus toplumunu ve bürokrasisini de ince bir dille alaya alan Gogol, Portre hikâyesinde ise yoksulluk içinde yaşayan yetenekli ressam Chartkov’un bir dükkândan satın aldığı ürkütücü portreden sonra önünde açılan iki yoldan birini seçerken nasıl bir tereddüt yaşadığını anlatıyor. Chartkov, ya yoksul kalarak sanatını icra edecek ya da dönemin sanat anlayışına ayak uydurarak şöhret ve paraya talip olacaktır. Gogol’ün, üstün mizah anlayışıyla delilik ve ihtirasın herkese dokunabilecek gerçekliğini sunduğu bu iki hikâyesi Rusça aslından çevrildi.
 

Bir Delinin Hatıra Defteri
Portre isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; Nikolay Vasilievich Gogol tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 05.02.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Bir Delinin Hatıra Defteri
Portre isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Steve Jobs pdf oku indir başlıklı makalemizde Steve Jobs indir, Steve Jobs oku ve Steve Jobs pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.