Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir

tarafından
5
Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir

“Şamanizmde tehdit dış dünyadan, şamanın, yani doğaüstü bir konuma sahip koruyucunun koruduğu bir topluluğa dışarıdan gelirken; cadı, ‘içerideki düşman’dır.”
 
Sibirya, “klasik Şamanizmin beşiği”, doğduğu yerdir. Binlerce yıl önce Sibirya-Asya taraflarından boy birlikleri, Karadeniz’in kuzeyine, oradan Balkanlara, Avrupa’nın kuzeyine ve iç kısımlarına kadar göç edip yerleşmiş. Aynı coğrafyadan çıkan Türkler, Altay Dağları çevresinden güneye, buradan İran’a, Anadolu’ya ve Ortadoğu’ya kadar uzanmış. Uzun zaman önce aynı coğrafya ve inanç kaynağından beslendiğimiz kültürlerdense maalesef neredeyse hiç haberimiz yok. Bunların başında Fin, Eston, Saami ve Macarlar olmak üzere Fin-Ugor dilleri konuşan çeşitli halklar geliyor. Sibirya’dan Balkanlara uzanan çok geniş bir hat üzerinde yaşayan çeşitli toplulukların Şamanizm, cadılık ve büyücülük hakkındaki inanışlarını derlediğimiz bu serinin okurlarımızın meraklarını tatmin etmesini, onlarda yeni meraklar uyandırmasını, kültür tarihine, antropolojiye ve folklora ilgiyi artırmasını temenni ediyoruz.
 

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) isimli 424 sayfadan oluşan kitap ; Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmıştır. PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 20.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Devlet-i Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar IV Ayanlar, Tanzimat, Meşrutiyet pdf oku indir başlıklı makalemizde Devlet-i Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar IV Ayanlar, Meşrutiyet indir ve Meşrutiyet oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (2. Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.