Dinler Tarihinin Meseleleri pdf oku indir

tarafından
8
Dinler Tarihinin Meseleleri pdf oku indir

Dinler tarihi alanında akademik çalışmalarıyla tanınan Kürşat Demirci, elinizdeki bu eseriyle tarih boyunca ortaya çıkan Dinler Tarihindeki meseleleri, bu meselelere yaklaşımların temel mantığından yola çıkarak tartışır. Dinler Tarihi araştırmalarındaki tasvirî yaklaşımlara teorik bir zemin kazandırma gayreti ile kaleme alınan bu eser; kutsal, mitoloji, semboller gibi dinî fenomenler üzerine çalışan sosyal bilimleri de ilgilendiren ilginç tespitlerde bulunuyor.
Yazara göre, dinler tarihi çalışmaları milattan önce 5. yüzyıla, Greklere kadar uzanan bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte din bilimlerinden olan dinler tarihi, hem dinin hem de bilimin kullandığı kavramların etkisinde bugünlere gelmiştir. Elinizdeki eser de yukarıdaki süreci esas alarak dinlerin kökeni, mahiyeti ve geleceği konusunda yapılan çalışmaları anlamlı bir bütün halinde sunmayı amaçlamaktadır.
 

Dinler Tarihinin Meseleleri isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Kürşat Demirci tarafından kaleme alınmıştır. İNSAN YAYINLARI yayınevinin 18.12.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dinler Tarihinin Meseleleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Dinler Tarihinin Meseleleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.