Ben Deli Miyim ? (2 Cilt) pdf oku indir

tarafından
14
Ben Deli Miyim ? (2 Cilt) pdf oku indir

Ben Deli miyim? romanı, Hüseyin Rahmi’nin ağır toplumsal eleştiriler içeren ve bundan dolayı da yazarının birkaç defa yargılanmasına sebep olan bir eser. Hüseyin Rahmi, geleneksel ve sosyal bağların bireylerin üzerinde ezici baskılar kurduğu bir toplumda “deliliği” belki de bireyin sığınabileceği tek alan olarak tanımlar.   
Romanın kahramanı Şadan, deliliğinin “farkında olan” bir delidir. Bu hâliyle Şadan, toplumun çizdiği şablonlara uymayan bir karakter çizer.  Dolayısıyla içinde yaşadığı toplumun aksayan yönlerini “normal” bireylere nazaran daha açık bir şekilde görme ve aktarma avantajına sahiptir. 
Normalliğin bir istisna, aslolanın “delilik” olduğu romanda, “normal” ve “normal dışı”nın nasıl belirlendiği mizahi bir dille anlatılıyor. 
Ben Deli miyim? romanı, insanın ve toplumun kör noktalarına alaycı bir dille ışık tutan bir Hüseyin Rahmi klasiği.
 
 

Ben Deli Miyim ? (2 Cilt) isimli 428 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ben Deli Miyim ? (2 Cilt) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Devlet (Ciltsiz) pdf oku indir başlıklı makalemizde Devlet (Ciltsiz) indir, Devlet (Ciltsiz) oku ve Devlet (Ciltsiz) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ben Deli Miyim ? (2 Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.