İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar On Dört Tarihsel Minyatür pdf oku indir

tarafından
6
İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar  On Dört Tarihsel Minyatür pdf oku indir

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, tarihteki belirleyici anlar üstüne kısa denemelerden oluşuyor. Stefan Zweig, çevrelerindeki geçici koşulların dayattığı sınırları aşabilen Fatih Sultan Mehmet, Händel, Dostoyevski, Tolstoy, Lenin gibi “yaratıcı bireyler”in o benzersiz anlarını anlatıyor. En iyisi, kendisinden dinleyelim:

Çağları aşan bir kararın bir tek takvime, bir tek saate, çoğu kez de yalnızca bir tek dakikaya sıkıştırıldığı trajik ve yazgıyı belirleyici anlara, bireylerin yaşamında ve tarihin akışı içinde çok ender rastlanır. Ben böyle anları İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar diye adlandırdım; çünkü onlar, tıpkı yıldızlar gibi, hiç değişmeden geçmişin karanlığına ışık tutmaktadırlar… Olayları anlatırken, gerçekleri değiştirmedim, kendi katkılarımla renklendirip zenginleştirmedim. Çünkü tarih, kusursuzluğa ulaştığı böylesine eşsiz anlarda, kendisine yardım için uzatılan ellere gereksinim duymaz.
 
 

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar
On Dört Tarihsel Minyatür isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Stefan Zweig tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 17.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar
On Dört Tarihsel Minyatür isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar On Dört Tarihsel Minyatür pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.