Mağara Arkadaşları pdf oku indir

tarafından
13
Mağara Arkadaşları pdf oku indir

Bugüne kadar Kapak Kızı, Taş-Kağıt-Makas, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek, Evvelotel, Aziz Bey Hadisesi adlı kitaplarını yayınladığımız Ayfer Tunç, genç Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri. Mağara Arkadaşları da onun ikinci kitabı. Tunç’un “edebiyatımın anlamlı başlangıcı” diye nitelediği bu kitap, yayınlandığı günlerde de büyük ilgiyle karşılanmış, hakkında pek çok yazı yazılmıştır. Kitapla aynı adı taşıyan ilk öykünün kahramanı, alışık olmadığımız bir kahraman; bir apartman. Ayyıldız Apartmanı, İstanbul’un eski, görkemli yaşantısına tanıklık etmiş, hele ilk günlerinde göz alıcı güzelliği ile seçkin kentlilerin mekânı olmuştur. Ama eskimeden, çürümeden ve kentin bozulan sosyal dokusundan sonunda o da payına düşeni almış, gözden düşmüş ve sakinleri tarafından terk edilmiştir. Kimi katları boş, alt katları depo olarak kullanılmakta, dolu katlarında da artık İstanbul’un bir kenara ittiği kimseler kalmaktadır. Ayyıldız Apartmanı, üst katlardan birinde oturan Ayyaş Yazar’dan umutludur biraz. Belki o iyi bir şeyler yazacak, böylece onun itibar kazanması gözleri yeniden Apartman’a çevirecektir. Ama bu olmaz. Ayyaş Yazar günlerce kapanıp kaldığı dairede Yedi Uğurlar hikâyesini yeniden yazmaya çalışır, ama altından kalkamaz. Tunç’un her zamanki insan merkezli anlatımı ve etkileyici gözlemleri Mağara Arkadaşları’nı kalıcı bir öykü kitabı yapıyor.
 

Mağara Arkadaşları isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Ayfer Tunç tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 28.03.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mağara Arkadaşları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Papağan Peru'yu Kurtarmak pdf oku indir başlıklı makalemizde Papağan Peru'yu Kurtarmak indir, Papağan Peru'yu Kurtarmak oku ve Papağan Peru'yu Kurtarmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mağara Arkadaşları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.