Orta Zekalılar Cenneti pdf oku indir

tarafından
12
Orta Zekalılar Cenneti pdf oku indir

“Üzerlerinde bir sevgisizlik kabuğu taşıyan orta zekâlılar, toplumdaki saygın yerlerini koruyabilir, insanların yaşamları hakkında kararlar verebilir, hepimizi yönetebilir…” 
 
Kimi şiir dizeleri, besteleri ile Türkiye toplumunun söz dağarcığına kalıcı izler bırakmayı başaran usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, bu kez, yakından tanıdığımız bir ifadenin kâşifi olarak karşımıza çıkıyor: Orta Zekâlılar Cenneti.
 
Orta Zekâlılar Cenneti, ilk yayımlanışının üzerinden geçen onyıllara rağmen “orta zekâlı”ların genişleyen alanını ve yozlaşan toplum değerlerini hâlâ net bir şekilde anlatıyor. İnsan soyunu türlü dertlere sürükleyen muktedir “orta zekâlı”ların hikâyesini bir de Livaneli’nin sürükleyici anlatımından dinliyoruz. 
 
Zülfü Livaneli, pek bilgili olmasalar da kurnaz ve uyumlu olarak hayatın her alanına sinen “orta zekâlı”ları, eleştirel bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kez kaidelere ve geleneksel kabullenişe direniyor, hesaplaşıyor ve hatta “putları yıkıyor”.
 
Sanatı güzellik yaratmanın ve kendini ifade etmenin bir biçimi olarak gören ünlü sanatçının, düşünme ve paylaşma uğraşına tüm okurlar davetli… Ve elbette bu davet, içinde bulunduğumuz durumun tüm yanlarını açıkça ortaya koyuyor.
 

Orta Zekalılar Cenneti isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 09.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Orta Zekalılar Cenneti isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hiçliğin Kraliçesi - Peri Halkı Serisi 3. Kitap pdf oku indir başlıklı makalemizde Hiçliğin Kraliçesi - Peri Halkı Serisi 3. Kitap indir, Hiçliğin Kraliçesi - Peri Halkı Serisi 3. Kitap oku ve Hiçliğin Kraliçesi - Peri Halkı Serisi 3. Kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Orta Zekalılar Cenneti pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.