Köpek Kalbi pdf oku indir

tarafından
13
Köpek Kalbi pdf oku indir

“Bilin ki korkunç olan, artık onda köpek değil, insan kalbi olmasıdır. Hem de doğada bulunan en berbatından!”
 
Şarik, bir sokak köpeğidir. Bir gün yaralanınca onu bulan cerrah evine götürür ve iyileştirir. Ancak ameliyat ederken ona bir insanın hipofiz bezini ve bir erkeğin testislerini de nakleder. Bu deneyin sonucunda Şarik yavaş yavaş insanlaşmaya başlar. Hatta zaman içerisinde Sovyet devletinde iş bile bulur, ideal sosyalist bir vatandaşa dönüşür.
 
Bu komik ve grotesk Frankenstein öyküsü Bolşevizmi ve Sovyet toplumunu eleştirdiği gibi, insanın temeldeki bencilliğini de gözler önüne seriyor. Bulgakov’un 1925’te yazdığı ancak 1987’ye kadar Rusçada yayımlanamayan romanı Köpek Kalbi, yazarın hiciv ve kara mizah yeteneğini en iyi şekilde gösterdiği eserlerinden biri.
 
#frankenstein #modernizm #sovyetlerbirliği #yeniinsan #teknoloji #toplum
 

Köpek Kalbi isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Mihail Bulgakov tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 03.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Köpek Kalbi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Cesur ve Zeki pdf oku indir başlıklı makalemizde Cesur ve Zeki indir, Cesur ve Zeki oku ve Cesur ve Zeki pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Köpek Kalbi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.