Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir

tarafından
18
Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir

“Şaman, insanlık tarihinin alelade bir figürü değildir. O, kültürel normlarının dikte ettiği vazifeleri üstlenmiş bir kişidir.”
 
İki cilt halinde yayınladığımız ve devamını getirmeyi umduğumuz bu derlemeye ilham veren iki isim var: Yüzyılımızın en özgün tarihçilerinden Carlo Ginzburg ve tarihimizin en sıra dışı isimlerinden seyyah Evliya Çelebi. Ginzburg, 1966’da yayınlanan Gece Savaşları adlı muhteşem çalışmasıyla cadılığın ve Cadıların Şabatı inançlarının “bütün Avrasya’ya yayılmış kökenleri” olabileceğini söyleyerek bahsi geçen tartışmayı başlatan kişidir. Evliya Çelebi ise 17. yüzyılda yaptığı geziler ve yazdığı -tamamlanmamış- 10 ciltlik seyahatnamesine, türlü “acaib ve garaib” arasına cadılar ve büyücüleri de dâhil etmiştir. Umulur ki, merakları, araştırmacılıkları ve özgünlükleriyle bu iki isim, ilham oldukları bu derlemenin ulaştığı herkeste yeni ilhamlara, fikirlere ve yepyeni akademik araştırmalara ve çalışmalara vesile olsun.
 

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınmıştır. PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 09.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Eski Dünya Seyahatnamesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Eski Dünya Seyahatnamesi indir, Eski Dünya Seyahatnamesi oku ve Eski Dünya Seyahatnamesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sibirya’dan Balkanlara Şamanlar ve Cadılar (1. Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.