Üç Yıl pdf oku indir

tarafından
11
Üç Yıl pdf oku indir

Üç Yıl, Anton Çehov’un yürekten bir “Moskova hayatının romanını” yazma arzusudur. Çehov bu romanda Rusya’nın kalbindeki insanların mücadele ve hayal kırıklıklarının dokunaklı bir portresini çiziyor. Kız kardeşiyle ilgilenmek için doğup büyüdüğü Moskova’dan uzaklara giden Laptev, oradaki doktorun kızı Yuliya Sergeyevna’ya ilk görüşte âşık olur. Kadın, Laptev’e hiçbir şey hissetmese de, evlilik teklifini reddetmenin ona karşı büyük bir kötülük yapmak anlamına geleceğine kendini ikna eder. Böylelikle ikisinin arasında onlara acı ve keder dışında hiçbir şey getirmeyen bir evlilik başlar. Ancak yıllar geçtikçe hayatlarındaki trajediyle birlikte yüzleşip birbirlerinin farklı yönlerine değer vermeyi öğrenirler.
Rus oyun yazarı ve modern kısa öykünün ustası, özellikle Vişne Bahçesi, Vanya Dayı ve Üç Kız Kardeş eserleriyle ünlü, Rus halkının hayatını ele alış bakımından 19. yüzyılın sonlarındaki Rus realizminin seçkin bir temsilcisi konumuna yükselen Çehov, bu romanda hayatın gizli kalmış noktalarını ve karakterlerin iç dünyasındaki motifleri gün yüzüne çıkarıyor.
 
 

Üç Yıl isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Anton Çehov tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Üç Yıl isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Aşkın Fransızcası pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Üç Yıl pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.