İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) pdf oku indir

tarafından
9
İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) pdf oku indir

Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante’nin Cehennem’e, Araf’a ve Cennet’e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. İlahi Komedya, 14 233’e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante’nin 1300 yılının 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante’ye Cehennem ve Araf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius rehberlik eder. Araf’ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet’te Dante’ye rehberlik edecek olan Beatrice’ye bırakır. Dante, Beatrice’yi ilk kez gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice’ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice. Vergilius’un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan İlahi Komedya’nın, tarih ve felsefeden dinbilime, gökbilimden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir.
 

İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) isimli 838 sayfadan oluşan kitap ; Dante Alighieri tarafından kaleme alınmıştır. OĞLAK YAYINLARI yayınevinin 15.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bir Kadının Hayatından 24 Saat pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bir Kadının Hayatından 24 Saat indir, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bir Kadının Hayatından 24 Saat oku ve Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Bir Kadının Hayatından 24 Saat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.