Namazın Sırları ve Fazileti pdf oku indir

tarafından
7
Namazın Sırları ve Fazileti pdf oku indir

Allah (c.c) kudsi hadiste şöyle buyurmuştur.

“Var mı dua eden, duasını kabul buyurayım? Var mı benden bağışlanmasını isteyen, affedeyim?”

O, Allah ki, kullarının durum ve halleri her ne şekilde olursa olsun, ister tenhalarda olsun, ister topluluklar arasında bulunsunlar, namazları sebebiyle dua ve niyazlarını kabul edendir. Kullarına bu ruhsatı ve fırsatı veren O’dur.

Namaz, dinin temeli ve direğidir. Aynı zamanda yakinin de (kesin inancın) bağlantısı ve ipidir. Allah’a her türlü yakınlığın başında namaz yer alır. Çünkü namaz bütün taatlerin ve ibadetlerin odak noktasıdır.

Biz bu eserde, namazın zahiri (görünür) amelleriyle, batıni (gizli) sırlarını, özellikle en önemli olanlarını anlatmakla yetindik. Namaz ibadetinin huşu’nu, ihlası ve niyeti içeren gizil ve ince manalarının, inceliklerinin ve hakikatinin üzerinde durup açmaya çalışdık.
 

Namazın Sırları ve Fazileti isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. ÇELİK YAYINEVİ yayınevinin 02.06.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Namazın Sırları ve Fazileti isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Namazın Sırları ve Fazileti pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.