Kaplumbağalar pdf oku indir

tarafından
11
Kaplumbağalar pdf oku indir

Tozak köyü şu koca yeryüzünde, kıyıda köşede kalmış bin yamalı bir yoksul yorganı, alabildiğine kurak, bakımsız, unutulmuş. Ahalisi desen günümüz köylüsü: Hala devletten medet uman, Hökümetimiz en iyisini bilir diyen, cahil, kaba saba ama bir o kadar çalışkan, sahici ve vicdanlı. Köyün Eğitmen Rıza’sı, Muhtar Battal’ı ve akıllı delisi Kır Abbas’ı gün olur akıl yürütür, ele ele verir, köylüyü de peşine takıp bir bağ kurar, hem de taşlı bir tarlada, bin bir emekle, özveriyle ve gece gündüz çalışarak. Tam ağızları üzümlerle tatlandı, yürekleri umutla doldu deken, hiç ummadıkları bir anda hükümetin tokadını yerler..ama ne tokat! Bir anda, bürokrasinin çarkında bir çapak olup çıkarlar. Hak hukuk ararlar aramasına ama neyin hakkı, neyin hukuku?
Kaplumbağalar, yaratıcı ülkemiz köylüsünün olduğu kadar, onun bürokrasi karşısındaki çaresizliğinin ve cehaletinin de hikayesini anlatıyor.
 

Kaplumbağalar isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Fakir Baykurt tarafından kaleme alınmıştır. LİTERATÜR YAYINLARI yayınevinin 22.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kaplumbağalar isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Vadideki Zambak pdf oku indir başlıklı makalemizde Vadideki Zambak indir, Vadideki Zambak oku ve Vadideki Zambak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaplumbağalar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.