Gecikmeye Övgü Zaman Nereye Gitti? pdf oku indir

tarafından
12
Gecikmeye Övgü  Zaman Nereye Gitti? pdf oku indir

Çağımızın hastalığı: Zamansızlık, her yere ve her şeye geç kalma korkusu… Oysa geç kalmak iyidir.
 
Hélène L’Heuillet Gecikmeye Övgü’de çocuklukta ısrar etmek, uykusuzluk, annelik, çalışma yaşamının katı kuralları gibi olgular üzerinden zaman(sızlığ)ın hissedilen yüzlerini tasvir ediyor ve hayatı daha iyi anlamak için geç kalmaya davet ediyor bizi.
 
“Geç kalmak tam bir saplantıya dönüştü. Öyle ki her şey bizi erkenciliğe sürüklüyor. Günümüzde çocuklar bile çocukluktan çıkmak için acele etmeliler; hızlı gitmeliler – okumayı hızlıca öğrenmeli, hızlıca ‘temel bilgilere hâkim olmalı’, oradan oraya hızlı gitmeliler. ‘Erken gelişen’ bir çocuk sahibi olmak bütün ebeveynlerin hayali. Ama yaygınlaşan erken gelişmişlik, giderek daha sık görülen erken ergenlik ve erken menopoz olarak da kendini gösterdiğinde oturup ağlıyoruz.”
 

Gecikmeye Övgü
Zaman Nereye Gitti? isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Helene L’Heuillet tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 22.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gecikmeye Övgü
Zaman Nereye Gitti? isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf oku indir başlıklı makalemizde Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu indir, Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu oku ve Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gecikmeye Övgü Zaman Nereye Gitti? pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.