Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf oku indir

tarafından
10
Yetişin Gençler  Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf oku indir

Ümit gençliktedir! Yetişin gençler…
 
Bu yüzyılda genç nüfusumuz bir daha bu kadar kalabalık olmayacak. Ya suni gündemler üzerinden kavga etmeye devam edeceğiz ya da hep birlikte gençlerin sesine kulak verip dertlerine ortak olacağız. 
Tercih zamanı! 
Yetişin Çocuklar kitabıyla çocuk yetiştirme alanında büyük bir boşluğu dolduran Prof. Dr. Selçuk Şirin, Yetişin Gençler’de ergenlikten yetişkinliğe uzanan serüvene odaklanıyor. Bu kitap gençler ve gençleri dert eden yetişkinler için yazıldı. 
Çocukluk ne zaman bitiyor, ergenlik ne zaman başlıyor?
Genç beyin: Nasıl çalışır? Nasıl gelişir? Nasıl desteklenir?
Gençler neden risk almayı sever?
Gençlerde beden algısı nedir? Nasıl değişir?
Duygusal zekâ nedir? Nasıl kazanılır? 
Şimdiki gençler neden âşık olmuyor? 
Kimlik arayışında yaşanan temel sıkıntılar nelerdir? 
Ergenlik döneminde gençleri bekleyen okul korkusu, akademik başarısızlık, depresyon, bağımlılık, obezite gibi sorunlarla nasıl başa çıkılır?
Gençlerin fiziksel, duygusal ve sosyal gelişiminde ebeveynlerden eğitimcilere tüm yetişkinlere düşen görevler nelerdir?
Kariyer arayışı ne zaman başlar, zirveye giden yolda gençleri bekleyen dört adım nedir? 
 
“Amacım, her bir gencin sağlıklı, mutlu ve başarılı olabilmesi için gerekli adımların atılmasına aracı olmak. Bu kitapta ergenlik dönemine ait temel bilimsel verileri kendi ebeveynlik tecrübem ve küçük bir köyden New York’a ulaşan gençlik hikâyemle yoğurarak anlattım. Koşullar ne kadar kötü olursa olsun, tarih boyunca insanlık, genç kuşaklarla kendini yeniledi. O nedenle benim de umudum gençlerde.”
Prof. Selçuk Şirin Hoca, her seferinde yeni şeyler söyleyebiliyor. ‘Yetişin Gençler’den biz epey faydalanıyoruz. Sağ olun Selçuk Hocam, iyi ki varsınız.. Sizin de çocuklarınızı büyütürken zorlanmanız, çatışmanız, zaman zaman ne yapacağınızı bilmemeniz acayip hoşuma gidiyor, ‘Yaşasın yalnız değilmişiz!’ dedirtiyor.
-Ayşe Arman-
 

Yetişin Gençler
Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu isimli 236 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından kaleme alınmıştır. DOĞAN KİTAP yayınevinin 26.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Yetişin Gençler
Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ezber Bozan Kadınlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Ezber Bozan Kadınlar indir, Ezber Bozan Kadınlar oku ve Ezber Bozan Kadınlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.