Erdemli İnsanın Yol Haritası pdf oku indir

tarafından
21
Erdemli İnsanın Yol Haritası pdf oku indir

Ülkemizde daha ziyade Güvercin Gerdanlığı kitabıyla tanınan ve bilinen İbn Hazm, Erdemli İnsanın Yol Haritası‘nda gencinden yaşlısına, öğrencisinden öğretmenine kadar herkesin ve her kesimin dikkate alması ve uygulaması gereken öğütlerde bulunuyor. İbn Hazm, Endülüs’te devletin karar merkezinde bir bakanın oğluyken, iç savaşta tüm varlığını ve mevkiini kaybetmiş, yoksulluğa düşmüş, ülkesini terk etmek zorunda kalmış, çok çile çekmiş bir ilim adamıdır. Onun için bu kitaptaki tespitler ve nasihatler, bire bir yaşanmışlıklara, ispatlanmış bilgi ve belgelere dayanıyor:
 
Kendi eksikliklerini başkalarından daha iyi görüp bilene ne mutlu!
Senin kusurlarını senin yüzüne vuran kişi, seninle dostluğunu devam ettirmek isteyendir.
Şöhret olma arzusu, kesinlikle yersiz ve yararsız bir arzudur. Bunun yerine akıllı kişi, sadece erdemlerini, ibadet ve güzel davranışlarını artırmaya özlem duymalıdır. Çünkü bunu yapan kimse güzel bir adla, mükemmel bir övgüyle, tam bir iyilikle ve saygın özellikleriyle anılmayı hak eder. Dahası bunlar onu Yaradanına yaklaştırır ve Rabbinin katında anılmak gibi eşsiz bir şan ve şöhret kazanmasını sağlar. Böylece de namı ve şanı sonsuza dek sürer gider.
 

Erdemli İnsanın Yol Haritası isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; İbn Hazm tarafından kaleme alınmıştır. SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 05.02.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Erdemli İnsanın Yol Haritası isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Medeniyet Meselesi İslam ve Batı İlişkileri Çerçevesinde pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Erdemli İnsanın Yol Haritası pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.