İnsanın Anlam Arayışı Genç Okurlar İçin Uyarlanan Baskı pdf oku indir

tarafından
4
İnsanın Anlam Arayışı  Genç Okurlar İçin Uyarlanan Baskı pdf oku indir

Viktor E. Frankl’ın birçok dile çevrilen, dünyada milyonlarca satan bu baş yapıtı; acılarla başa çıkma, kişinin yaşam amacını bulma konusundaki sorgulamalarıyla birlikte okuyucular için unutulmaz bir tecrübe sunuyor. Genç yetişkinlere yönelik bu baskı Frankl’ın toplama kamplarındaki deneyimlerini, özet olarak yazarın 2. Dünya Savaşı öncesi geliştirmeye başladığı logoterapiyi, Frankl’ın mektup ve konuşmalarından oluşan bir seçkiyi, terimler sözlüğünü ve bir zaman çizelgesini içeriyor. Her ne kadar Frankl’ın Nazi Kamplarındaki deneyimleri benzersiz olmasa da, onun bir psikiyatr olarak ağır yüklerle ve kötü koşullarla nasıl başa çıktığı konusundaki anlayışı, hayatta kalmaya yönelik bakış açısı bu kitabı ayrıcalıklı kılıyor. “Toplama kamplarında neden bazı insanlar hayatta kalabildi?”, “Hayata anlam veren neydi?” sorularına yanıt bulurken diğer taraftan kendi yaşamınıza da başka bir gözle bakacaksınız.
Nitekim Viktor Eç Frankl genç bir insanın anlama yönelmesinin, anlamı aramasının fark edilmemesinin; onu hayat karşısında savunmasız bırakacağını, boşluğa düşüreceğini, hayal kırıklıklarını arttıracağını savunmuştur.
Belki acı çekiyorsunuz, belki korkuyorsunuz, belki yaşamın içinde kayboluyorsunuz, belki de mutlusunuz…
 
Ne diyor Viktor E. Frankl: “İnsanın eşsiz fırsatı yükünü sırtladığı güzergahtır.
 

İnsanın Anlam Arayışı Genç Okurlar İçin Uyarlanan Baskı isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Viktor Emil Frankl tarafından kaleme alınmıştır. PHOENİX YAYINEVİ yayınevinin 09.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İnsanın Anlam Arayışı Genç Okurlar İçin Uyarlanan Baskı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

İnsanın Anlam Arayışı Genç Okurlar İçin Uyarlanan Baskı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.