Türk Bilgeleri Devlet Ruhunu Mayalayan Liderler pdf oku indir

tarafından
9
Türk Bilgeleri  Devlet Ruhunu Mayalayan Liderler pdf oku indir

Ahmet Taşağıl, İslam öncesi Türk tarihini resmeden 55 liderin hayatını anlatıyor. Mo-tu (Mete)’dan Attila’ya, Bumın Kağan’dan Tonyukuk’a, Balamir’den Bilge Kağan’a değin İslam öncesi Türk tarihine damga vurmuş, bilinen ve bilinmeyen Eski Türklerin izini sürüyor.
Bu eserde, Türklerin anavatanı Orta Asya’dan dünyaya yayılan bu uzak geçmişin seslerini dinleyecek, tarih yapıcılarıyla tanışacak, Çin’le yapılan ‘savaş ve barış’ın yankılarını duyacak, dörtnala gelip Uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan memleketin aynasını göreceksiniz.
Taşağıl, okuru; Orta Asya’nın steplerinde, Altay Dağları’nın eteklerinde, Ötüken’in vadilerinde süren konuşmaya davet ediyor. Yazarın alfabetik olarak kaydettiği Türk Bilgeleri, ilk kez tek kitapta!
 

Türk Bilgeleri
Devlet Ruhunu Mayalayan Liderler isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Türk Bilgeleri
Devlet Ruhunu Mayalayan Liderler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bizans İmparatorluğu Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Bizans İmparatorluğu Tarihi indir, Bizans İmparatorluğu Tarihi oku ve Bizans İmparatorluğu Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Bilgeleri Devlet Ruhunu Mayalayan Liderler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.