Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
25
Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Sigmund Freud’un 1930 yılında kaleme aldığı Uygarlığın Huzursuzluğu; birey, toplum ve uygarlık üçlüsünün birbirleriyle ilişkisini masaya yatırıyor. Bizzat insan ürünü uygarlığın, zamanla âdeta bir tür yasa hâline gelmesini, insanı ve onun toplum içindeki yerini şekillendiren bir yapıya dönüşmesini tartışıyor. Freud’a göre uygarlık, insanı belli biçimlerde davranmaya zorlar ve bu tahakkümün ardı arkası kesilmez. İşte tam bu noktada, insan türünün hayvansal içgüdüleri ile uygarlık arasında bir savaş başlar. Buna rağmen uygarlığın getirilerinden de vazgeçemeyen insan, içgüdüleriyle uygarlığın talepleri arasında sıkışıp kalır. Bu sıkışmışlık, huzursuzluğu mutlak kılar; uygarlıksa tartışmalıdır.
 

Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 110 sayfadan oluşan kitap ; Sigmund Freud tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 14.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka pdf oku indir başlıklı makalemizde Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka indir, Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka oku ve Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.