Delilleriyle İman Esasları pdf oku indir

tarafından
24
Delilleriyle İman Esasları pdf oku indir

İmandaki tahrip, diğer felaketlerin de başlangıcı oldu. Toplumda İslami yaşantı azaldı, ahlak bozuldu. İnsanlar arası bölünmeler, mücadeleler başladı. Siyasi, sosyal ve ekonomik pek çok sıkıntılara maruz kalındı.
Bu felaketlerden kurtulmak için, yeni bir iman hamlesine ihtiyaç vardır. Çünkü iman, bünyesinde potansiyel muazzam bir gücü barındırmaktadır. Bu yüzden Üstad Bediüzzaman “Hakiki imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir” der. Bu potansiyel güç, bizim bütün problemlerimizi çözebilecek özelliklere sahiptir.
Toplumun imanını güçlendirebilirsek, geçmişteki parlak dönemlere benzer hallere kavuşabiliriz. Ümmeti yeniden canlandırabilir, insanlık âlemine örnek yeni bir toplum inşa edebiliriz.
Bugün huzur ve saadetini kaybetmiş bütün dünya, böyle bir toplumun özlemini çekmektedir.
 

Delilleriyle İman Esasları isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; İdris Tüzün tarafından kaleme alınmıştır. SÜEDA yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Delilleriyle İman Esasları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kalbimizin Baharı / Kur'an Okumaları 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kalbimizin Baharı / Kur'an Okumaları 1 indir, Kalbimizin Baharı / Kur'an Okumaları 1 oku ve Kalbimizin Baharı / Kur'an Okumaları 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Delilleriyle İman Esasları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.